LS1S50MUS-16 22 AWG 16C Shielded Low Smoke 50 Ohm Non-Flexing 300V Mil-DTL-24643 Cable
Where are we? 4 Continents 9 Countries
Got any Questions?
Speak with a real person who will go out of their way to help you!
Call Us: 1-516-482-6313Text Us: 1-516-703-3460
Quick Support
Also Known As :
Allowable Ampacity for LS1S50MUS-16 22 AWG 16C Shielded Low Smoke 50 Ohm Non-Flexing 300V Mil-DTL-24643 Cable: 100 Amps
Description :
Specification :
• Nylon Tube: 5C
• Max O.D: 0.885 inches
• Slash: 28
• Voltage: 300
• Metal Tube: G
• Weight: 0.4662 lbs
• Size: 22 AWG