Cable Runway Radius Drop Cross Member Glacier White 11" W CPI 12100-E12
Where are we? 4 Continents 9 Countries
Got any Questions?
Speak with a real person who will go out of their way to help you!
Call Us: 1-516-482-6313Text Us: 1-516-703-3460
Quick Support
Product Information
Specification
| Type | Cable Runway Radius Drop |
| Width | 11" (279.4 mm) |
| Color | Glacier White |
| Part Number | 12100-E12 |
Description
Features
• Quick and easy installation.
• Cross Member Radius Drop fits 6”, 9”, 12”, and 18”W (150 mm, 230 mm, 300 mm, and 460 mm) cross-member tubing on CPI.
• Provides 3” (80 mm) bend radius.
• Products 5”W (130 mm), drop into CPI’s 6”W (150 mm) vertical cabling sections.
• Supplied with 1-1/2” (38.1 mm) cable spools to separate and guide cables.